Somfy nieustannie tworzy innowacyjne rozwiązania w zakresie inteligentnego domu, by stał się jeszcze bardziej komfortowy i bezpieczny. Wprowadzone przez nią rozwiązania są w pełni kompatybilne z produktami marki WIŚNIOWSKI. Teraz zyskują one jeszcze większą funkcjonalność dzięki centrali Connexoon.

Dzięki współpracy z firmą Somfy od września produkty marki WIŚNIOWSKI zyskały jeszcze większą funkcjonalność. Kolejnym krokiem, po stworzeniu wspólnie napędu METRO, dedykowanego bramom garażowym, jest wprowadzenie automatyki Somfy do oferty bram posesyjnych.
Automatyczne bramy posesyjne w wersji przesuwnej i dwuskrzydłowej zostaną wyposażone w nowe napędy – Axovia, Elixo oraz Ixengo. Każdy z tych automatów pracuje w technologii inteligentnego domu io-homecontrol i jest kompatybilny z systemem sterowania TaHoma. Oznacza to jeszcze większe możliwości kontrolowania dostępu do posesji.
Ponadto do oferty technologii inteligentnych dołączy centrala sterująca Connexoon Access, będąca uzupełnieniem systemu TaHoma. Centrala ta zarządza napędami bramowymi i pozwala na ustawienie prostych scenariuszy ich działania. Dzięki scenariuszom możemy otworzyć bramę i zaświecić światło w domu na chwilę przed powrotem lub zamknąć bramę po zaparkowaniu samochodu.
Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest funkcja geolokalizacji, dzięki której system sam wykryje, że zbliżamy się do domu i bez naszej ingerencji otworzy bramę wjazdową lub garażową.
Centralę można obsługiwać przez smartfona za pośrednictwem aplikacji Connexoon Acess. Jest ona dostępna na telefony z systemem Android lub iOS.

Tekst: Marcin Szostek