W branży budowlanej dobrze zaprojektowany i dokładnie wykonany produkt gwarantuje tylko połowę sukcesu. O jego niezawodnej pracy w dużej mierze decyduje profesjonalny montaż, wykonany przez kwalifikowanych monterów. Tylko jak nadążyć za zmianami technologicznymi oraz nowościami producenta i jak poradzić sobie z nietypowymi warunkami montażu? Z pomocą przychodzi platforma WMONTOWANI.PL, dedykowana instalatorom i osobom poszukującym fachowców.

Niewłaściwy montaż może zepsuć nawet najwyższej jakości i najbardziej zaawansowany technologicznie produkt. Wystarczy drobne niedociągnięcie, by instalacja bramy, drzwi lub ogrodzenia poskutkowała ich niewłaściwą pracą, a co za tym idzie – niezadowoleniem użytkownika. Takiego efektu nie chce ani klient, ani producent, ani tym bardziej montażysta, który po źle wykonanej pracy może narazić na szwank swoją reputację.
Co zatem zrobić, żeby wszyscy byli zadowoleni? To zadanie trudne, ale możliwe do wykonania. Wystarczy zaufać producentowi i podążać wedle stworzonej przez niego instrukcji montażu. Działanie intuicyjne czy zgodne z wiedzą zdobytą w poprzedniej dekadzie niekoniecznie zda egzamin. Każdy produkt jest inny i wymaga innego traktowania. Również warunki montażu nigdy nie będą identyczne. Montaż za każdym razem stanowi nowe wyzwanie.
Nie warto brnąć w to wyzwanie samemu, zwłaszcza gdy producent wychodzi naprzeciw z nowoczesną formą pomocy. Taką jest właśnie rozbudowana platforma WMONTOWANI.PL, dzięki której firma WIŚNIOWSKI rewolucjonizuje dostęp do wiedzy technicznej na temat produktów marki.

Wiedza od ręki

Nawet najlepiej wyszkoleni instalatorzy w swojej codziennej pracy mogą napotkać nietypowe problemy związane z montażem. Zwłaszcza jeżeli produkt jest ofertową nowością lub dotąd nie mieli z nim styczności. W takich sytuacjach próbują konsultować swoje wątpliwości i poszukują specjalistycznych informacji. A gdzie ich szukać, jeżeli nie u źródła, czyli producenta?
Dotarcie do poszukiwanych wiadomości wymaga czasu i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Nietypowe kwestie montażowe trudno rozwiązać na odległość, bez bezpośredniego kontaktu i naocznego zbadania problemu. Firma WIŚNIOWSKI postanowiła ułatwić to zadanie, tworząc rozbudowaną platformę szkoleniową, przeznaczoną dla instalatorów na co dzień pracujących z produktami jej marki.
Dzięki portalowi WMONTOWANI.PL montażyści będą mieli stały dostęp do fachowych porad, instrukcji montażu, danych technicznych i wskazówek niezbędnych do prawidłowego montażu. Znajdą na nim filmy wideo, zdjęcia z opisami, eksperckie artykuły oraz wszystkie aktualne informacje, dotyczące produktów marki WIŚNIOWSKI. Portal usprawni także sposób omawiania nietypowych problemów pojawiających się w trakcie instalacji. Do dyspozycji instalatorów będą fachowcy z firmy WIŚNIOWSKI. Specjalną strefę porad mają też „Jaśki” – Janusz Mucha i Jan Zając – trenerzy, cieszący się szacunkiem wśród osób, które miały okazję poznać ich na żywo podczas szkoleń praktycznych.

Pokaż się innym

WMONTOWANI.PL łączy w sobie cechy serwisu informacyjnego oraz portali społecznościowych. Każdy instalator będzie mógł stworzyć na portalu swój profil zawodowy – firmową wizytówkę, która ułatwi kontakt z klientami. Będzie mógł pochwalić się w niej swoimi realizacjami, pokazać referencje i skomentować realizacje innych montażystów. Aktywność na portalu wpłynie na widoczność wizytówki i będzie dodatkowo pozycjonowana.
W Strefie Instalatora użytkownicy znajdą również miejsce do swobodnych rozmów i prezentacji swoich osiągnięć. Do ich dyspozycji oddano forum branżowe, na którym mogą wymieniać się doświadczeniami, dopytać innych, jak rozwiązać jakiś problem od strony praktycznej czy po prostu porozmawiać na luźne tematy z innymi fachowcami z branży. Znajdą tutaj również bazę zleceń od potencjalnych klientów. Za pośrednictwem portalu odpowiedzą na pytania, ustalą szczegóły zlecenia i umówią się na montaż.

Fachowiec z polecenia

Na platformie swoje miejsce mają również klienci. W Strefie Klienta będą mogli odszukać instalatora w swoim regionie, sprawdzić jego referencje lub złożyć zlecenie na montaż produktu. Do ich dyspozycji będzie również dział porad eksperckich, w którym znajdą informacje dotyczące obsługi i konserwacji bram, drzwi i ogrodzeń.
Korzystając z wyszukiwarki instalatorów na portalu WMONTOWANI.PL, klienci będą mieli pewność, że wybierają spośród fachowców. Wszyscy instalatorzy przed założeniem konta przechodzą weryfikację. Sprawdzane są ich kompetencje i historia szkoleń odbytych w firmie WIŚNIOWSKI. Klient nie musi się więc martwić, że jego produkt zostanie źle zamontowany. Na portalu znajdzie jedynie fachowców godnych polecenia.
Portal WMONTOWANI.PL już ruszył w wersji testowej. Instalatorzy mogą się na nim logować i sprawdzać jego funkcje. Portal ma być platformą budowaną dla i przez montażystów. Dlatego bądź na bieżąco i już dziś wmontuj się w społeczność instalatorów.

Tekst: Justyna Kowalczyk

Pomocne narzędzie

Jakub_Lorenc_2Firma WIŚNIOWSKI kładzie szczególny nacisk na wdrażanie nowatorskich technologii. To mocna przewaga rynkowa marki i jej znak rozpoznawczy. Proponowane przez nią rozwiązania często wykraczają poza ogólnie stosowane techniki, prezentując zupełnie nowe podejście. Z tym wiąże się też zmiana w sposobie montażu produktów, co niekiedy może rodzić problemy. Serwis bram wiśniowski WMONTOWANI.PL ma ułatwić instalatorom dostęp do fachowej wiedzy technicznej. Oddajemy w ich ręce narzędzie, które na pewno znacząco ułatwi ich codzienną pracę.

Jakub Lorenc
Trener Centrum Szkoleniowo–Montażowego w firmie WIŚNIOWSKI