Firma WIŚNIOWSKI zorganizowała własny pokaz wyrafinowanej mody kobiecej. Nie każda firma z branży budowlanej jest w stanie zdobyć się na tak ekstrawagancki, jak się w pierwszej chwili zdaje, pomysł. Co wspólnego mają bowiem bramy i ogrodzenia z wyrafinowaną modą haute couture? Jak się okazało, zaskakująco wiele, a całe przedsięwzięcie było bardzo dokładnie przemyślane.

Każdy kierowca, który wieczorem 8 marca 2013 roku jechał drogą krajową nr 75 w okolicach Nowego Sącza, miał okazję być świadkiem niezwykłego wydarzenia. Otóż mógł ze zdziwieniem odkryć, że przez charakterystyczny aluminiowo–szklany tunel, łączący ponad szosą budynki firmy WIŚNIOWSKI, nie przechodzą, jak co dzień, pracownicy firmy, ale… piękne modelki.

wisniowski_fashion_show_anna_wisniowska_bramy_ogrodzenia_4go_prokop_williams_strunin-7974

Design w służbie mody

Jeden z największych kreatorów mody, Karl Lagerfeld, w wywiadzie dla magazynu „InStyle” powiedział, w charakterystycznym dla siebie, lakonicznym stylu, że moda żyje zmianą. Kreatywność, rozumiana jako ciągłe poszukiwanie ideału, tworzenie nowych, zaskakujących form, umiejętność odnajdywania ciekawych rozwiązań, jest wielką wartością, którą na pewno posiada młoda, utalentowana projektantka Anna Wiśniowska, córka właściciela marki WIŚNIOWSKI. Inspiracją do stworzenia 11 niezwykłych kreacji były elementy i materiały, wykorzystywane na co dzień do produkcji bram i ogrodzeń. Efekt – niezwykle ciekawy. Zaskakujące połączenia metalowych elementów, o geometrycznych kształtach, z kontrastującymi tkaninami, ciekawie skrojonym filcem i zwiewnym tiulem, udowodniły tezę Karla Lagerfelda. Kreatywność i dobry design rodzą się często właśnie z niespotykanych, odkrywczych zestawień. Autorka, absolwentka renomowanej Fashion Institute of Design and Merchandising w Los Angeles, tak wspomina prace nad kolekcją. – Wszystkie projekty sukien powstały gdzieś „na kolanie”, na jednej kartce A4. Dopiero proces tworzenia ich, wygładzania krawędzi metali, zabezpieczania materiałem okazał się bardziej pracochłonny.

(…) całe przedsięwzięcie w zgrabny, ciekawy i niebanalny sposób połączyło produkty firmy WIŚNIOWSKI, design na najwyższym poziomie, piękno oraz sztukę.

wisniowski_fashion_show_anna_wisniowska_bramy_ogrodzenia_4go_prokop_williams_strunin-8194

Pilot na wybiegu

Dodatkowym elementem, łączącym wszystkie kreacje, była biżuteria. W tej roli wystąpiły… piloty do bram garażowych 4GO, zaprojektowane i wyprodukowane w firmie WIŚNIOWSKI. Skąd wzięło się tak niezwykłe zastosowanie dla pilotów do bram? – Kolekcja pilotów 4GO to wyjście naprzeciw kobiecemu poczuciu estetyki. Wyróżniają ją wyszukana kolorystyka i nowoczesny design, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności – podkreśla Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu firmy WIŚNIOWSKI. – Jest bardzo designerski, kolorowy, dlatego starałam się go wyciszyć, stonować stalą, czernią i szarościami – dodaje Anna Wiśniowska. Rzeczywiście, każda z 11 wersji kolorystycznych pilota z serii 4GO charakteryzuje się świetnym designem. Warto też podkreślić, że zastosowano tu supernowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak choćby wbudowany nadajnik, oparty na systemie KeeLoq firmy Microchip Technology. Nadajnik ten potrafi dynamicznie zmieniać kod dostępu, co przy aż 268 milionach kombinacji praktycznie uniemożliwia jego złamanie.
Nie zabrakło również gwiazd. Licznie przybyli goście mogli spotkać między innymi piosenkarkę Sashę Strunin, Wojciecha Witczaka, Dyrektora Generalnego Fashion Designers Group, oraz byłego piłkarza, reprezentanta Polski, Piotra Świerczewskiego. Imprezę w świetnym stylu poprowadził prezenter i dziennikarz Marcin Prokop, a znana stylistka TVN Dorota Williams asystowała właścicielowi firmy, Andrzejowi Wiśniowskiemu, przy wręczaniu wyróżnień partnerom handlowym.
Jak widać, całe przedsięwzięcie w zgrabny, ciekawy i niebanalny sposób połączyło produkty firmy WIŚNIOWSKI, design na najwyższym poziomie, piękno oraz sztukę. Tego typu projekty wyznaczają nowe kierunki w sztuce budowania wizerunku, a firma WIŚNIOWSKI, do czego już nas przyzwyczaiła, w tej, jak i w innych dziedzinach, jest liderem.

Tekst: Michał Durbas