Marka WIŚNIOWSKI nie ustaje we wspieraniu innowacyjnej wizji designerskiej. Przy współpracy z fotograf Dorotą Czoch zorganizowała wyjątkową sesję fotograficzną, która ukazuje potęgę technologii i piękno nowoczesnego designu. Efekty tej sesji zaprezentowano w czwartek, 7 stycznia 2016 roku, w Heron Live Hotel***** w Siennej, podczas oficjalnego wernisażu.

Firma WIŚNIOWSKI w swojej działalności stawia nie tylko na funkcjonalność produktów, ale też na nowatorski design. Już w 2012 roku zaskoczyła wszystkich, dokonując radykalnej zmiany identyfikacji wizualnej. Jej nowy logotyp wyróżniają minimalizm i nowoczesność, odzwierciedlające prestiż marki.
Rok później firma zorganizowała WIŚNIOWSKI Fashion Show – pokaz wyrafinowanej mody kobiecej w stylu haute couture. Autorką kolekcji jest Anna Wiśniowska, założycielka marki Bruno Nowi. Projektując stroje, projektantka bazowała na materiałach wykorzystywanych na co dzień przez firmę WIŚNIOWSKI do produkcji bram, drzwi i ogrodzeń.

Dorota Czoch – autorka sesji „TECHNOLOGIA. MATERIAŁY. JAKOŚĆ”.

Dorota Czoch – autorka sesji „TECHNOLOGIA. MATERIAŁY. JAKOŚĆ”.

Ta wyjątkowa kolekcja zyskała drugie życie dzięki współpracy firmy WIŚNIOWSKI z fotografką młodego pokolenia Dorotą Czoch. Zaplecze technologiczne firmy oraz surowość wnętrz hal produkcyjnych zainspirowały artystkę do zorganizowania nowoczesnej sesji industrialnej. Jej motywem przewodnim stały się technologia firmy oraz nowatorska kolekcja Anny Wiśniowskiej.
– Inspirujemy się sztuką i nowoczesnym wzornictwem. Nasze produkty mają nie tylko zaspokajać potrzeby klientów, ale też spełniać ich wymagania estetyczne, stanowiąc wizualne dopełnienie inwestycji. Właśnie to wyróżnia nas na rynku. Patrzymy głębiej na design – mówi Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu firmy WIŚNIOWSKI, pomysłodawca i koordynator projektu fotograficznego.
– Jestem zwolenniczką czystej formy. Wchodząc pierwszy razy do hal produkcyjnych firmy WIŚNIOWSKI poczułam się jak ryba w wodzie. To piękny plan zdjęciowy. Oczywiście, klimat tych fotografii budują też modele. Dzięki unikatowym stylizacjom nie wybijają się, idealnie współgrają z tą przestrzenią, tworząc wyjątkowe kadry – opisuje fotograf Dorota Czoch.

Sesja fotograficzna odbyła się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności oraz największą troską o bezpieczeństwo i higienę pracy uczestników. Żadna z osób biorących w niej udział nie była narażona na niebezpieczeństwo związane z liniami technologicznymi, maszynami i materiałami produkcyjnymi. Swojego wsparcia w zakresie ochrony zdrowia udzieliła organizatorom jednostka GOPR z Krynicy Górskiej.
Udział w sesji wzięli modele: Paulina Zwolak, Dagmara Raczyńska, Kinga Łukasik, Aleksandra Bukowiec oraz Dustin Nowak. Stylizacje i wizaż przygotowała Sylwia Sandera, a stylizacją włosów zajęła się Paulina Leśniak.
Efekty współpracy firmy WIŚNIOWSKI z fotograf Dorotą Czoch obejrzeć można było podczas wernisażu, który odbył się 7 stycznia w hotelu Heron***** w Siennej. Tego wieczoru goście mogli poznać sekrety produkcji bram, drzwi i ogrodzeń, zamknięte w wyjątkowych ujęciach. Mieli też okazję, by porozmawiać z autorką zdjęć oraz pomysłodawcą projektu. Każdy z odwiedzających otrzymał od organizatorów kalendarz WIŚNIOWSKI 2016. TECHNOLOGIA. MATERIAŁY. JAKOŚĆ, w którym znalazły się zdjęcia z wystawy.
Wystawę w hotelu Heron można było oglądać do końca stycznia. Później część z tych zdjęć pojawiła się na stoisku firmy podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu. Wystawa prezentowana będzie także w firmowym salonie ekspozycyjnym w Łomiankach, a później zostanie przewieziona do kolejnego salonu, tym razem w Rudzie Śląskiej.

Kalendarz WIŚNIOWSKI doceniony przez znawców sztuki

Kalendarz WIŚNIOWSKI 2016 został jednym z laureatów Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art. Grono jurorskie wyróżniło go spośród blisko setki zgłoszeń, przyznając wyróżnienie i III miejsce za najlepsze fotografie.
Kalendarz WIŚNIOWSKI 2016. TECHNOLOGIA. MATERIAŁY. JAKOŚĆ doceniło grono jurorskie, złożone ze specjalistów marketingu, grafików i fotografów. Podczas gali finałowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach organizatorzy wręczyli przedstawicielom firmy WIŚNIOWSKI wyróżnienie w kategorii kalendarzy wieloplanszowych oraz statuetkę za III miejsce w kategorii najlepszych fotografii.