Każdy sprzedawca bramy automatycznej chce mieć pewność, że proponuje produkt bezpieczny i zgodny z normami. Komfort i wygoda płynące z posiadania automatycznych bram przemysłowych są dzisiaj nieocenioną zaletą. Ważne jednak jest, aby pamiętać, że każdy taki zakup wymaga przemyślanych decyzji. Jakie zatem bramy warto kupić i na co zwrócić uwagę?

Najczęściej spotykanymi bramami przemysłowymi są dzisiaj bramy automatyczne. Funkcjonalność i wygoda użytkowania przemawiają zdecydowanie na ich korzyść. Każdy użytkownik automatycznej bramy przemysłowej musi pamiętać, aby spełniała ona wymagania stawiane przez normy bezpieczeństwa. Taka brama po przejściu szczegółowych badań otrzymuje znak CE i zostaje wprowadzona do sprzedaży jako brama bezpieczna, spełniająca wymagania dyrektywy 2006/42/W oraz rozporządzenia RE 305/2011. W jaki sposób uzyskać pewność zakupu takiego właśnie produktu? Tego rodzaju gwarancję uzyska się poprzez zakup kompletnej bramy, której proces automatyzacji odbywa się bezpośrednio u producenta.
Firma WIŚNIOWSKI w procesie produkcji automatycznych bram przemysłowych pamięta o każdym szczególe mającym znaczący wpływ na poziom bezpieczeństwa produktu. Stosowane wyposażenie, takie jak fotokomórki czy krawędziowe listwy bezpieczeństwa, daje gwarancję kompletnie wyposażonej bramy automatycznej, co potwierdza oznakowanie znajdujące się na słupie konstrukcyjnym produktu. Często spotykane decyzje o zakupie bramy ręcznej w celu jej dalszej automatyzacji nie zawsze wiążą się z zachowaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że w myśl normy EN 12635, dystrybutor dokonujący modyfikacji bramy ręcznej, polegającej na dołożeniu napędu do bramy, jest od tej chwili uważany za wprowadzającego bramę na rynek. Staje się więc jej producentem i to na nim spoczywa obowiązek wykonania odpowiednich badań potwierdzających zgodność bramy z normami bezpieczeństwa. Pytanie zatem, czy każde takie działanie dystrybutorów wiąże się z posiadaniem i przechowywaniem odpowiedniej dokumentacji oraz deklaracji zgodności?
Firma WIŚNIOWSKI od wielu lat dba o to, aby produkty oferowane konsumentom były najlepszej jakości, ale i o najwyższych światowych standardach bezpieczeństwa. Jako producent zapewniamy, że dostarczamy naszym klientom kompletny i niezawodny produkt. Produkt całkowicie zgodny ze zharmonizowaną normą wyrobu PN-EN 13241-1. Tak dopracowane, automatyczne bramy znajdują wielu odbiorców na wymagających rynkach takich, jak: Szwecja, Dania, Norwegia, Niemcy, Francja czy Wielka Brytania.

Tekst: Elżbieta Solewska