Wyobraź sobie bramę garażową, która idealnie wpisuje się w estetykę Twojego domu. Współpracującą z doskonałym technicznie napędem, ukrytym w designerskiej obudowie. Każdy jej ruch to triumf piękna i pewność niezawodności. Nierealne? Nieprawda. Firma WIŚNIOWSKI we współpracy z Somfy proponuje produkt, który sprosta Twoim wymaganiom – automatyczne bramy garażowe z nowym napędem METRO.

Jedna myśl, wspólny sukces

W procesie projektowania najmniejszy detal ma znaczenie. Dlatego każdy nowy produkt marki WIŚNIOWSKI to kompilacja nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów, jak również komfortu oraz poczucia bezpieczeństwa. Teraz, wraz z firmą Somfy, światowym liderem w zakresie automatyki i systemów sterowania, firma WIŚNIOWSKI podjęła się wyzwania – stworzenia serii napędów METRO. Pracując nad tym rozwiązaniem, czerpano z wieloletniego doświadczenia obu marek. Z synergii dwóch liderów branży powstał precyzyjnie skonfigurowany napęd, zamknięty w wyszukanej formie, zaprojektowanej zgodnie z najwyższymi standardami obowiązującymi w produktach firmy WIŚNIOWSKI.

METRO – więcej niż napęd

METRO to napęd nowej generacji. Harmonijne połączenie mocy, piękna i niezawodności, zaprojektowane w zgodzie z osiągnięciami najnowocześniejszych technologii.

W METRO wykorzystano drogę radiową Somfy RTS. Doskonałe rozwiązanie, oparte na innowacyjnej technologii Somfy, pozwala na instalację i rozbudowę systemu napędowego bez konieczności ingerowania w strukturę ściany. Dlatego też jest to idealne rozwiązanie nie tylko do nowego budownictwa, ale przede wszystkim do modernizacji czy remontu. Intuicyjne programowanie i zastosowanie wyświetlacza umożliwia dostosowanie parametrów pracy i odpowiednią konfigurację funkcji, a napęd – zdalne sterowanie za pomocą klawiatury kodowej i przycisku naściennego. Urządzenia te zasilane są z baterii, więc możemy zainstalować je w wybranym przez siebie miejscu. Każdy doceni dynamikę, a także cichą i płynną pracę napędu podczas otwierania i zamykania bramy.

02-11-17_Wisniowski-news-nr6_srodek_01-7

Zapewni ją odpowiednia konfiguracja napędu z mechanizmem przeniesienia napędu, w którym zastosowano specjalne elementy wygłuszające.

W trosce o bezpieczeństwo METRO zostało wyposażone w zabezpieczenie przeciążeniowe, które wykrywa przeszkodę przy zetknięciu się jej z dolną krawędzią bramy. Wówczas zabezpieczenie to zatrzymuje skrzydło, a następnie przesuwa je do góry. METRO można rozbudować o dodatkowe urządzenia z zakresu bezpieczeństwa, takie jak: fotokomórki, lampa ostrzegawcza i syrena alarmowa lub blokada mechaniczna wózka. Pracę napędu, w przypadku braku głównego zasilania, zapewni dodatkowy akumulator.
– Intensywnie pracujemy nad tym, aby nasze bramy były coraz bardziej bezpieczne, komfortowe i estetyczne. W naszej ofercie już dzisiaj wyróżniamy trzy kategorie bram segmentowych: od ekskluzywnej klasy bram PRIME, przez bramy UniTherm, po te najbardziej popularne – UniPro. Teraz każda z tych bram zyskuje nową jakość w postaci wyjątkowej automatyki, tworząc tym samym dojrzałe, innowacyjne i nieprzeciętne w swojej klasie urządzenia – podkreśla Marcin Strzelec, Menedżer Grupy Produktowej Bramy Garażowe, Przemysłowe, Stolarka, Automatyka.

WIŚNIOWSKI powered by SOMFY

Napęd METRO to sprawdzona technologia Somfy, połączona z wyjątkowym projektem obudowy, opracowanym odpowiednio do standardów stylistycznych firmy WIŚNIOWSKI. Efektem jest napęd o wyjątkowych parametrach technicznych i niebanalnej, ponadczasowej stylistyce. To zdecydowanie nowy kierunek w kategorii automatyzacji bram garażowych.

Tekst: Marcin Strzelec

Więcej na: www.wisniowski.pl