Zgodnie z filozofią marki, każdy produkt można i należy stale udoskonalać. To właśnie czynią specjaliści, podsuwając rozwiązania techniczne zmieniające oblicze rynku. Już wkrótce w ofercie pojawi się takie rozwiązanie – efekt połączenia doświadczeń i sił dwóch marek, WIŚNIOWSKI powered by Somfy – automatyczne bramy garażowe segmentowe WIŚNIOWSKI z napędem METRO.

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez automatyki. Wychodzenie z samochodu w celu zaparkowania we własnym garażu to doświadczenie wielu młodym osobom praktycznie nieznane. Nowe pokolenie inwestorów to przede wszystkim osoby oczekujące komfortu, a także świadomi klienci, nierzadko doskonale zorientowani w temacie planowanych zakupów. Stanowią oni atrakcyjne wyzwanie dla producentów bram garażowych, którzy dążą do zwiększania innowacyjności swoich produktów.

METRO – więcej niż napęd

Wspólna wizja tworzenia produktów zapewniających bezpieczeństwo i komfort, a zarazem łatwość obsługi, zaowocowała powstaniem nowej jakości w kategorii napędów obsługujących m.in. bramy garażowe segmentowe WIŚNIOWSKI.
Napęd METRO to połączenie sprawdzonej technologii Somfy z wyjątkową obudową, opracowaną zgodnie ze standardami stylistycznymi marki WIŚNIOWSKI. To produkt o wyjątkowych parametrach technicznych, zamknięty w niebanalnej, ponadczasowej obudowie. Niekwestionowaną zaletą produktów Somfy jest ich kompatybilność z większością urządzeń elektrycznych. Tak też jest i w tym przypadku. Technologie inteligentne, wykorzystywane przez wielu producentów sprzętu domowego, umożliwią przyłączenie napędu METRO do systemu domu inteligentnego, dzięki czemu napęd ten zyskuje dodatkowe funkcje, łącząc bramę garażową segmentową WIŚNIOWSKI z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Współpraca urządzeń domowych i automatyki służącej do wygodnego sterowania nimi to oczywiście priorytet, kiedy mowa o inteligentnych rozwiązaniach ułatwiających życie. Jedne są koniecznym uzupełnieniem drugich.

 

Owocna współpraca

Jako światowy lider w zakresie automatyki i systemów sterowania realizujemy innowacyjne projekty, często wyprzedzając najśmielsze oczekiwania naszych klientów. Produkty Somfy cechuje przede wszystkim trwałość i niezawodność. Sukces i miano lidera w swojej klasie to efekt blisko 50 lat doświadczenia i konsekwencji w realizacji rozwojowych projektów. O firmie WIŚNIOWSKI można śmiało powiedzieć to samo zarówno w odniesieniu do rynku polskiego, jak i potencjału, który wnosi na rynki europejskie w kategorii bram garażowych i ogrodzeń. Efekt naszej współpracy, czyli napęd METRO, będzie na pewno przełomem w branży, nie tylko ze względu na precyzyjną konfigurację układu napędowego i uniwersalną stylistykę, ale przede wszystkim na sam fakt synergii dwóch silnych marek.

Radosław Borkowski
Dyrektor Zarządzający w Somfy Sp. z o.o.

 

Siła synergii

Nie powstałby tak wyjątkowy produkt, gdyby nie współpraca dwóch firm, które jakość stawiają na pierwszym miejscu – WIŚNIOWSKI i Somfy tworzą partnerstwo idealne, oparte na wspólnym celu. Jest nim przede wszystkim dostarczanie klientom inteligentnych rozwiązań, których oczekują, odznaczających się niezawodnością, trwałością i bezkompromisową jakością.
WIŚNIOWSKI jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży budowlanej, dostarcza produkty najwyższej jakości, oparte na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Bramy, drzwi i ogrodzenia, które powstają pod marką wyróżnia styl, komfort i bezpieczeństwo. Dla firmy WIŚNIOWSKI równie istotne co parametry techniczne są doznania estetyczne i subiektywne wrażenie komfortu w trakcie użytkowania.
Somfy to światowy lider w zakresie automatyki i systemów sterowania. Wysoka jakość produktów, innowacyjność i niezawodność rozwiązań Somfy jest doceniana przez blisko 300 milionów użytkowników na całym świecie.
W książce „7 nawyków skutecznego działania” Stephen R. Covey napisał: „Jeśli zasadzisz blisko siebie dwie rośliny, korzenie wspólnie podwyższą jakość ziemi i obie rośliny rosnąć będą lepiej, niż gdyby rosły oddzielnie”.
To wspólne działanie daje większe efekty, podobnie jak 2+2=5… a czasem i więcej. Dzieje się tak dlatego, że zjawisko synergii wykorzystuje wspólnie wypracowane normy, zasady i wzory zachowań. METRO jest efektem synergii, opartej na wykorzystaniu najmocniejszych stron Partnerów Biznesowych. Można powiedzieć, że jest jednością w wielości i różnorodności – wykorzystaliśmy różnice, dostosowując je do własnych potrzeb. To zwielokrotnienie korzyści, która jest możliwa dzięki umiejętnemu połączeniu elementów w całość. Idąc sam, dojdziesz szybciej. Idąc z kimś, dojdziesz dalej.

Tekst: Magdalena Woźniak

Co-branding: nowa jakość

Marcin_Strzelec_Intensywnie pracujemy nad tym, by nasze bramy były coraz bardziej bezpieczne, komfortowe i estetyczne. W naszej ofercie już dzisiaj wyróżniamy trzy kategorie bram grażowych segmentowych WIŚNIOWSKI: od ekskluzywnej klasy bram PRIME, przez bramy UniTherm, po najbardziej popularne bramy UniPro. Każdy klient bez względu na swoje potrzeby czy cennik bram znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Teraz każda z tych bram zyskuje nową jakość
– wyjątkową automatykę.
Łączenie prestiżowych marek jest praktykowane na całym świecie, przynosząc wielowymiarowe korzyści wszystkim kooperantom. Dzięki co-brandingowi z firmą Somfy będziemy mogli zaoferować naszym klientom nową wartość – automatyczne bramy garażowe segmentowe WIŚNIOWSKI, wyposażone w napęd METRO o najlepszych parametrach technicznych oraz ponadczasowych walorach estetycznych. Dzięki temu nasza oferta będzie jeszcze bardziej zsynchronizowana z potrzebami rynku, a wspólnie z firmą Somfy możemy popularyzować rozwiązania z zakresu automatycznych bram garażowych segmentowych WIŚNIOWSKI oraz technologii inteligentnych, rozszerzając krąg odbiorców, wzbogacając wizerunek i budując głębsze relacje odbiorcy z marką.

Marcin Strzelec
Menedżer Grupy Produktowej Bramy Garażowe, Przemysłowe, Stolarka, Automatyka