Jesteśmy wygodni. Chęć poczucia komfortu często determinuje nas do wyposażania się w coraz to nowe urządzenia i rozwiązania ułatwiające nasze życie. Tendencje te przekładają się na wszystkie dziedziny życia, a szczególnie na strefę domu i jego otoczenia. Również dla potencjalnego użytkownika garażu standardem wydaje się brama sterowana pilotem bądź, idąc dalej, smartfonem lub drzwi garażowe WIŚNIOWSKI na pilota. Jako użytkownikom zależy nam również, by nasze urządzenia były bezpieczne.

Tendencje rynkowe, skierowane przede wszystkim na komfort i wygodę, znajdują odzwierciedlenie w ofercie bram garażowych WIŚNIOWSKI, w której znajdują się automatyczne bramy garażowe wiśniowski katalog  pokaże napędy takie jak MIDO i Somfy z serii Dexxo Pro 3S. Bez względu na zastosowany napęd są one kompletnymi produktami. Wszystkie układy napędowe są fabrycznie skompletowane z konstrukcją bramy, gwarantując pełną kontrolę, komfort oraz bezpieczeństwo. Posiadają dokumentacje potwierdzające, że brama spełnia wymagania funkcjonalne oraz bezpieczeństwa.
Uzyskanie dokumentów wiąże się z przeprowadzeniem szeregu badań i testów, wg wymagań oraz metodologii badań zawartych w normach. Podstawą jest zharmonizowana norma wyrobu PN-EN 13241-1, spełniająca wymagania dyrektywy 2006/42/WE oraz rozporządzenia RE 305/2011. Norma wymienia zestaw badań niezbędnych dla uzyskania znaku CE, które powinny być wykonane w laboratorium mającym status europejskiej jednostki notyfikowanej.

Gwarant bezpieczeństwa

DSC_5494Jako producent bram garażowych dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć naszym klientom kompletny i niezawodny produkt. Dlatego wszystkie bramy automatyczne posiadają odpowiednie deklaracje potwierdzające precyzyjną konfigurację układu napędowego z bramą. Oferując bramy automatyczne, jesteśmy gwarantem zarówno dla użytkowników bram, jak również naszych Partnerów Handlowych, prowadzących sprzedaż produktów marki WIŚNIOWSKI.

Wiesław Noga
Menedżer Produktu Automatyka

Szczegółowe badania obejmują bardzo szeroki zakres, a jest to m.in.: kontrola sił wywieranych na krawędzi zamykającej, badanie wytrzymałości mechanicznej i stateczności, badanie wodoszczelności, oporu cieplnego i przepuszczalności powietrza, wydzielania substancji niebezpiecznych oraz wiele innych parametrów mających wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonowanie bramy.
Pod lupę bierze się także instrukcję obsługi, która powinna być jasna i zrozumiała.
Taki sam proces powinny przechodzić bramy sprzedawane jako ręczne, poddawane „automatyzacji”. W myśl normy EN 12635, dystrybutor dokonujący modyfikacji bramy ręcznej, polegającej na dołożeniu napędu do bramy, jest od tej chwili uważany za wprowadzającego bramę na rynek – staje się producentem bramy automatycznej i jest zobowiązany do skompletowania we własnym zakresie oraz przechowywania dokumentacji.
Przed wdrożeniem do produkcji bramy automatycznej każdorazowo wykonywane są wyżej wymienione badania, przygotowywana jest dokumentacja produkcyjna oraz określane są parametry, które brama musi spełniać. Wystawiana jest deklaracja właściwości użytkowych i deklaracja zgodności.
Nie trzeba wyższej filozofii, aby wiedzieć, że do wygody człowiek szybko się przyzwyczaja. Szczęśliwi posiadacze np. bramy przesuwnej WIŚNIOWSKI z napędem elektrycznym są o tym na pewno gruntownie przekonani. Wystarczy raz zainwestować w tego typu rozwiązanie, aby już nigdy nie wyobrażać sobie bez niego życia.

Tekst: Magdalena Woźniak